Radca Prawny

Branża: Prawo
Ogłoszenie nieaktualne!
Pracodawca: PZD Okręg Łódzki w Łodzi
Miejsce pracy: Łódź
Rodzaj pracy: Stała
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Zakres obowiązków na danym stanowisku:

  • świadczenie kompleksowej obsługi prawnej w zakresie działalności prowadzonej przez Stowarzyszenie Ogrodowe PZD i jego jednostki organizacyjne
  • reprezentowanie przed sądami powszechnymi, SN, WSA i NSA
  • reprezentowanie przed organami egzekucyjnymi – windykacja należności jednostek organizacyjnych PZD
  • reprezentowanie przed organami administracji państwowej i samorządowej
  • sporządzanie i opiniowanie aktów prawa wewnętrznego: uchwał, zarządzeń, wytycznych
  • udzielanie porad z zakresu prawa wewnętrznego i powszechnie obowiązującego dla członków stowarzyszenia i jego organów
  • opracowywanie wyjaśnień, opinii i ocen przepisów wewnętrznych oraz powszechnie obowiązujących mających zastosowanie w stowarzyszeniu i jego jednostkach organizacyjnych
  • opracowywanie zestawień, opini i analiz dotyczących funkcjonowania stowarzyszenia i jego jednostek organizacyjnych
  • kontakty z jednostkami organizacyjnymi PZD (udział w posiedzeniach ich organów, naradach i szkoleniach)

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Uprawnienia zawodowe: Radca Prawny-warunek konieczny
  • 3 letnie doświadczenie na stanowisku Radcy Prawnego
  • Biegła znajomość kodeksu cywilnego, kodeksu postępowania cywilnego, kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu pracy
  • Doświadczenie w sporządzaniu
  • i opiniowaniu umów
  • Samodzielność oraz zdolność analitycznego i praktycznego rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność występowania publicznego
  • Kreatywność oraz motywacja do pracy
  • Dyspozycyjność – wyjazdy służbowe

  • Odpowiedzialne, samodzielne i pełne wyzwań stanowisko
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony po okresie próbnym (cały etat).
  • Wynagrodzenie ustalane według wewnętrznego regulaminu, uzależnione od stażu pracy i doświadczenia

CV oraz list motywacyjny prosimy przesłać na adres email

lub dostarczyć osobiście na adres

Polski Związek Działkowców

stowarzyszenie ogrodowe w Warszawie

Okręg Łódzki w Łodzi

ul. Warecka 3, 91-202 Łódź

W przekazanych dokumentach prosimy o zawarcie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PZD Okręg Łódzki w Łodzi danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.