aplikant radcowski

Branża: Prawo
Ogłoszenie nieaktualne!
Pracodawca: Kancelaria Radców Prawnych WMG
Miejsce pracy: Łódź
Rodzaj pracy: Stała
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Kancelaria Radców Prawnych w Łodzi zatrudni aplikanta I-go, bądź II-go roku.

Zadania:

– przygotowywanie pism procesowych

– zastępstwo radców prawnych przed sądami

– obsługa prawna klientów kancelarii

– w przeważającej mierze przedsiębiorców

– analiza oraz opiniowanie wzorców umownych i umów

Proponowane warunki:
– zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

– wymiar pracy uzależniony od dyspozycyjności kandydata

– od 3/5 do pełnego etatu

– wynagrodzenie uzależnione od posiadanego doświadczenia i motywacji do jego poszerzenia

– dostosowanie godzin i wymiaru pracy do obowiązków wynikających z odbywania aplikacji  – szansa na zdobycie nowego doświadczenia w reprezentowaniu klientów z branży finansowej w sporze z konsumentami

– możliwość rozwoju zawodowego w niszowej dziedzinie prawa

– możliwość uczestnictwa w ciekawych i niestandardowych projektach realizowanych na rzecz klientów z branży finansowej

– możliwość dalszego rozwoju zawodowego

Oczekiwania wobec kandydata:

– rozpoczęty I, bądź II rok aplikacji radcowskiej

– doświadczenie teoretyczne i praktyczne w tematyce wzorców umownych w umowach zawieranych z konsumentami będzie wyjątkowym atutem

– gotowość do poszerzania wiedzy z zakresu prawa rynków i instytucji  finansowych

– gotowość do nawiązania długotrwałej współpracy

– doświadczenie procesowe i bardzo dobra znajomość procedury cywilnej

– gotowość do stawiennictwa przed sądami na terenie całego kraju

– umiejętność pracy zespołowej samodzielność i doskonała organizacja pracy

– umiejętność pracy pod presją czasu

– zdolność do poszukiwania niestandardowych rozwiązań i wykazywanie inicjatywy

– otwartość na rozwój i poszerzanie wiedzy

– znajomość pakietu MS Office i systemów informacji prawniczych (LEX, Legalis)